UYGULAMALAR

Kuveyt Otomatik Katı Atık Ayıklama Tesisi

  Kuveyt te kurulan otomatik evsel atık ayıklama tesisinin kapasitesi saatte 40 ton. Poşet açıcı, trommel screen, finger screen, magnetler, Titech optik seperatörler, Ballistik Seperatörden ve konveyörlerden oluşan tesis. Otomatik olarak, Pet , Plastik, Naylon film, Metaller, Aliminyumları ayırmaktadır. Ayrılan bu malzemeler balyalanarak satışa hazır halde stoklanmaktadır.

Riyad Katı Atık Ayıklama Tesisi

Riyad da kurulan tesiste toplam 4 hatta saatlik 180 t çöp ayıklanmaktadır. Tesiste evsel atıkların ayıklanması, ayıklanan geri dünüştürülebilir malzemenin balyalanması işlemleri gerçekleştirilmektedir. Arazi şartlarına göre paralel olarak yerleştirilmiş toplam 4 hattan oluşmaktadır.

Şu anda tesise yeni hatlar eklenmekte, bu hatların faaliyete geçmesiyle birlikte kapasite yaklaşık 250 t/saat e çıkması planlanıyor.

Atina Ambalaj Atığı Ayıklama Tesisi

 Ambalaj atığı ayıklamak için kurulan tesiste, poşet açıcı, trommel, ayıklama platformu ve ayıklama konveyörü, manyetik konveyör, malzeme toplama konveyörü, pres besleme konveyörü ve balya presi bulunmaktadır.

Çerkezköy Pet  Ayıklama Tesisi

  Çerkezköyde kurulan tesis pet balyalarının besleme konveyörüne dizilmesinden başlayarak, balya açıcıdan geçer, dozajlama konveyöründen sonra pet patlatmadan geçerek trommele dökülür arkasından star screenden geçerek titech optik ayırıcılara gelir ve orada renklerine göre ayrılır. o anda  işlenmeyecek malzeme bunkerde biriktirilir ve balya presinde balyalanır.

Bulgaristan Evsel Atık Ayıklama Tesisi

Bulgaristan’ın Stara Zagora şehrine kurulan evsel atık ayıklama tesis saatte 30 ton işleme kapasitesine sahip. Tesiste bulunan başlıca makineler Döner elek, Manyetik bantlar, konveyörler ve balya presidir. Tesiste Pet, Plastik, Naylon film, Metaller  ve Alüminyumlar Ayıklanmaktadır. Ayrılan bu malzemeler balyalanarak satışa hazır halde stoklanmaktadır.

İzmit Otomatik P.E.T. Ayıklama Tesisi

İzmit Otomatik P.E.T. Ayıklama Tesisi tesisi 2013 yılında çalışmaya başlamıştır. Tesis kapasitesi 2 ton/saattir. Tesisteki başlıca makineler Optik ayırıcılar ve konveyörleri, balya açıcı, yıldız elek, bunker konveyörleri ve balya presidir. Renklerine göre ayrılan petler duruma göre balyalanarak satışa hazır hale gelir veya kırma ünitelerine girmeye hazır hale gelir.

Adana Otomatik P.E.T. Ayıklama Tesisi

İzmit Otomatik P.E.T. Ayıklama Tesisi tesisi 2013 yılında çalışmaya başlamıştır. Tesis kapasitesi 1,5 ton/saattir. Tesisteki başlıca makineler Optik ayırıcılar ve konveyörleri, yıldız elek, balya presidir. Renklerine göre ayrılan petler balyalanarak satışa hazır hale gelir

Kemerburgaz RDF Üretim Tesisi

Kemerburgaz tesisi basit manuel ayıklama konveyörü ile kompost temelli bir tesis olarak kurulmuştur. Tesisin maksimum kapasitesi 1000 ton/gündür. RDF tesisinde ön parçalama, manyetik bant ve alüminyum ayırıcı, balistik seperatör ve son parçalayıcılar vardır.

Afyon Tam Otomatik Pet Geri Dönüşüm Tesisi

Bu tesis çift hat olarak 2013’de Afyon’da kurulmuştur. Kapasite iki hatta toplam 13 ton /saattir. Otomatik ayıklama tesisinden sonra pulları üreten yıkama ve ezme tesisi vardır. Tesisteki ekipmanlar Optik Ayırıcılar, döner elekler, yıldız elekler, konveyörler, balya kırıcılar, manyetik konveyör ve alüminyum ayırıcıdır.

Gaziantep Ambalaj Atığı Ayıklama Tesisi

Kaynağında ayıklanmış malzemeyle beslenen tesis; kağıt, karton, cam, p.e.t, plastik, naylon filmler ve atığı ayırır. Tesisin kapasitesi 60 ton/gündür. Tesis; Besleme konveyörü, poşet açıcı, ayıklama konveyörü ve platformu, manyetik konveyör, hidrolik kapaklar, hol altı konveyörü, otomatik balya presi, pet patlatma ve malzeme toplama konveyörünü içerir.

İstanbul solidifikasyon ve stabilizasyon tesisi

Bu tesis tehlikeli atıklarda bulunan kirletici maddelerin giderilmesi ve kontamine malzemelerin sıvıda özütlenmesinin azaltılması için birinci derece iyileştirme yöntemi sağlar.

<

Disan Hidrolik Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Kavaklı Mahallesi Hayati Sokak No:44 Silivri - İstanbul  / Tel : +90 212 723 40 66

info@disanhidrolik.com

Copyright © 2017 Disan Hidrolik